• Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Home
Žena dnes PDF Tisk Email

Doba předcházejících století, která pod vlivem křesťanské církve z žen dělala bytosti II. kategorie je díkybohu pryč.

Měkké a oblé ženské tvary, jsou dnes zatlačovány do pozadí ještě mnohem více, než typicky ženské vlastnosti zaměřené na harmonii.

Co vlastně v dnešním světě nám ženám schází, co potřebujeme? Jaké vlastně jsme a proč jsme zrovna takové?

Všimly jste si také, jak jsme málo jen samy se sebou? A jak je to pro naši duševní rovnováhu důležité? Abychom si utřídily myšlenky, uvědomily si co vlastně potřebujeme, po čem toužíme, co chceme dělat, co je pro nás důležité. Ano, nikdo nás to nenaučil. Stejně tak nás nenaučili, jak je důležité relaxovat nebo meditovat. Prostě jen tak být a existovat. Abychom oba naše systémy sympatický a parasympatický udržovaly v rovnováze. Sympatický systém je o údernosti, práci, stresu, prostě běžné fungování. Parasympatický je o trávení, odpočinku, nicnedělání, jeho pravý opak. Pokud tyto systémy nejsou vyvážené, přemíra stresu se hromadí a my neumíme čím dál víc vypnout a odpočívat. Postupem času se tato nerovnováha začíná projevovat různými obtížemi až nemocemi. Od teď mějte na paměti, že chvíle nicnedělání není nic špatného, pokud jste v běžném pracovním procesu. Něco jiného by bylo, mít "nicnedělání" jako životní styl, to by asi nebylo příliš praktické!

Co nám schází jako ženám? Možná povědomí, jak žena vlastně přirozeně vypadá. Bez retuše, bez módního diktátu, plastických chirurgií apod. Nakonec víme to všechny, jen zapomínáme, necháváme se tím vším ovlivnit... Na začátku je mladá dívka, ta je v rozpuku své krásy, později vyspívá ve slečnu, je na vrcholu sil, má pocit, že si může dovolit všechno a svět jí leží u nohou. Krása někdy bývá mocnou zbraní. Pak se stává matkou, všechno se mění, priority, krása je jaksi vedlejší, nejdůležitější je dítě, rodina, teplo domova. Žena na vrcholu sil zraje, krása krůček po krůčku uvadá, je to tak. Tady je nejvíce vidět, kolik péče jsme si věnovaly. Není problém vypadat ve dvaceti úžasně, v padesáti se to všechno zúročí a jednoduché to zrovna není. A přicházejí myšlenky, jak zastavit čas nebo alespoň zpomalit... Možná nám schází kontakt s realitou, že čas se přelstít nedá, ano, můžeme obelstít čas oblečením, sportováním, různými úpravami exteriéru. Ale co z toho vlastně máme? Nervy, sebepodrývající tendence, zda jsem dost dobrá obstát v konkurenci mladších, vzdělanějších, hezčích. Možná, kdyby jsme kolem sebe měly vzory žen, které žijí plnohodnotný život, mají vrásky, nejsou každý den v posilovně, ale jsou šťastné, spokojené a my je považujeme za úžasné, nebylo by nám lehčeji na duši?

Ale na druhé straně, opravdu takové ženy kolem nás nejsou? nebo je jen nevidíme, protože jsme zaslepené diktátem médií?

 

 

 

 

 

 

 

 


 

 

 


Joomla inotur picma